Školení o povědomí a bezpečnosti

Realita

Společnost se stala obětí podvodů s falešnými fakturami v důsledku kompromitace obchodních e-mailů u dodavatelských společností.

Rozhodne se zaměřit své úsilí na snížení rizik v týmu pro zásobování a logistiku, který bude s největší pravděpodobností napaden.

Ředitel společnosti se rozhodne, že tento tým nasadí na cestu změny chování, aby toto riziko aktivně snížil. Současně jsou všichni ostatní zaměstnanci zařazeni na kurz dodržování předpisů, který jim umožní rozšířit si základní povědomí o bezpečnosti a v dovednosti v oblasti odhalování rizik.

Členka týmu nákupu, říkejme ji například Linda, začíná svou cestu na dráze změny chování. Prochází zábavným a poutavým školením a tréninkem, který je automaticky přizpůsoben jejímu jazyku, roli a lokalitě. Zkušenosti jsou také realistické. Každý měsíc analytici Hoxhunt prověřují více než 80 000 reálných útoků. Nejzávažnější hrozby lze do školení přidat během jednoho dne, aby byla Linda chráněna před nejnovějšími podvody.

Na základě umělé inteligence Hoxhunt se Lindě rozvíjí její schopnosti rozpoznání hrozeb. Adaptivní tréninkový algoritmus jí poskytuje postupně náročnější trénink. Linda také uvádí útoky v reálném čase. Pokaždé použije zásuvný modul pro hlášení, Hoshunt analyzuje hrozbu a poskytne jí informace o tom, zda je hrozba škodlivá.

Linda se tak během okamžiku stane z rizikového zaměstnance analytikem pro odhalování hrozeb s vysokou hodnotou.

 

A co se stane, když takových zaměstnanců je víc a nahlásí další hrozby? Správce bezpečnostního oddělení společnosti může rychle zareagovat, má totiž relevantní informace v reálném čase.

Hoxhunt eskaluje nejzávažnější hrozby pro rychlou akci a kombinuje duplicity do omezeného počtu incidentů. Informace o hrozbách z celé sítě Hoxhunt se průběžně posílají zpět uživatelům ve formě rozšířeného školení.

Výsledkem je snížení rizika způsobené lidským faktorem na minimální objem. Další motivace zaměstnance v bezpečném chování. Správci bezpečnostního oddělení možnost se na základě průběžných statistik zaměřit se na konkrétní slabá místa. Vedení společnosti větší jistotu, že data a KNOW-HOW jsou ve větším bezpečí.

Myslíte si, že školení vašich zaměstnanců 1 až 2x do roka je levné řešení s vysokou účinností? Nebo preferujete investici do průběžného ročního školení, které umožňuje sledovat chování jednotlivců a rychle reagovat na případné nedostatky? U jakého řešení budete mít větší jistotu, že budete chráněni před kybernetickými hrozbami?